Залишки надгробків активісти знесли в одне місце, аби врятувати з-під коліс сільськогосподарської техніки.

У Гуляйполі Запорізької області фермери знищують старе єврейське кладовище. Активісти кажуть: вже змучилися прибирати з пашні кістки та залишки надгробків.

Жодного із тих, хто допустив наругу над покійними, до відповідальності не притягли. Більше того – аби змусити правоохоронців врешті хоча б зареєстрували справу, гуляйпільцям довелось звертатися до суду. 

Кістки – просто під ногами на розораній пашні в Гуляйполі. До того як ця земля приглянулася місцевим фермерам, тут було старе єврейське кладовище, яке займало півтора гектара

"Це історична пам'ятка нашого міста, поховані люди – відомі і невідомі, які зробили наше Гуляйполе, які зробили все, щоб наші люди процвітали", – розповідає краєзнавиця Людмила Чучко.

Меценати, науковці, лікарі – деяким похованням більш ніж півтори сотні років. Зараз усі залишки надгробків активісти знесли в одне місце, аби врятувати з–під коліс сільськогосподарської техніки. Краєзнавці кажуть: місцевий фермер почав орати цю території 3 роки тому, але усі їхні намагання привернути увагу правоохоронців були марні. 

"То в нас не хотіли приймати скаргу про злочин, то прийняли, але не внесли до реєстру, то ми звернулися до суду, щоб їх змусили внести в реєстр. І ми з 2017 року бігаємо по колу, а воно все далі продовжує розпахуватися", – пояснює депутатка Гуляйпільської громади Леся Шингур.

"Всі наші зусилля по збереженню міста, історії….Куди везти Махна?! В оці бурьяни, в оці розпахані кладовища?!" – обурюється краєзнавиця.

Офіс фермера, якого місцеві звинувачують у нарузі над могилами, поруч із кладовищем, але за адресою нікого немає. Керівники громади присягаються – жодних дозволів на використання цієї землі не давали. Але чому ж тоді так довго ігнорували заяви краєзнавців –  не пояснюють. 

"Виїхала комісія, встановила, що дійсно частина землі перед кладовищем була розорана. Пішла заява до поліції, зараз поліція виявила людину, яка це розорала. Проводяться певні слідчі дії", – запевняє голова Гуляйпільської ТГ Сергій Ярмак.

За попередніми оцінками, заради пшениці та соняшника тут зруйнували більш ніж пів гектара кладовища. Правоохоронці розслідують справу як захоплення землі. Натомість юристи наполягають: винуватця треба притягти ще й за плюндрування праху померлих.   

"У даному випадку необхідно все таки порушувати провадження за кількома статтями. Оскільки неможливо проводити якісь роботи на кладовищі і при цьому не допускати наруги над могилами", – стверджує власник юридичної компанії Денис Штабовенко.

Наразі краєзнавці хочуть, аби чиновники відновили старе кладовище і після цього вже самі вимагали компенсації збитків від аграрія. 

 

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!