Здавалося, що президент України Володимир Зеленський міг видихнути з полегшенням після завершення саги про імпічмент Дональда Трампа в США. Зрештою, Сенат виправдав американського лідера.

Телефонна розмова між двома президентами щодо військової допомоги вручила Зеленському головну роль у американському скандалі. Але політичний новачок зміг пережити шторм, здебільшого зберігаючи мовчання. Втім, спокій після цього шторму тривав лише місяць, - пише Bloomberg.

На домашньому фронті зміна уряду роздратувала виборців й штовхнула іноземних інвесторів, вже наляканих коронавірусом, в бік виходу. В США посилення передвиборчих позицій демократа Джо Байдена кинуло республіканців назад до історії про справи колишнього віце-президента в Україні.

«Зміна уряду була негативною для інвестиційної спільноти, оскільки вона загрожує співпраці з МВФ, а ще розчаровує ліберальних виборців, які чекають реформ», - сказав аналітик інвестиційної компанії Concord Capital Олександр Паращій.

«А тепер з’явився ризик, що табір Трампа чи Байдена спробує натиснути на Зеленського, щоб він підтримав їхні політичні інтереси. Президент повинен лишитися вірним своїй нейтральній позиції, щоб уникнути серйозної шкоди», - додав він.

В Києві Зеленський захищає зміни в уряді, через які були звільнені молоді новачки, обрані для очищення української пострадянської політики. Це стало відступом від передвиборчого твердження про необхідність привести нову кров. На зміну прийшли досвідчені руки, найняті для пожвавлення економіки, яка почала сповільнюватися. Вони також повинні добитися нової допомоги на 5,5 мільярдів доларів від МВФ, виділення якої вже досить довго затримується.

Проблема в тому, що в одній з найбільш корумпованих країн Європи попередні адміністрації погрузли в звинуваченнях у зловживанні владою. Один з нових міністрів недовго працював в уряді Віктора Януковича, лояльного до Кремля. Він уособлює все, з цим Зеленський повинен був боротися. Український президент сказав, що кадрові зміни в уряді були неправильно витлумачені. І їхня головна мета – добитися втілення необхідних змін швидше.

«Ми повинні реагувати на ефективність кабміну. Коли проводиш такі глибокі зміни в країні, то не маєш права на поразку. Йдеться не про особисті рейтинги, не про те, що тебе можуть відсторонити від влади, а про те, що в України може більше не бути шансу зробити це», - сказав Зеленський.

Переконати людей у перевагах кадрових перестановок в уряді буде непросто. Існують занепокоєння відставкою деяких міністрів й Генпрокурора, яких підтримували західні донори й українські активісти. З’явився страх, що нові члени уряду посилять підходи, потрібні для українських мільярдерів. Зеленський запевняє, що олігархи не мають впливу на новий Кабмін.

А тим часом, нова порція неприємностей може дістатися Києву від столиці США. Оскільки Байден тепер став головним претендентом на роль суперника Трампа в боротьбі за президенство, республіканці ретельно вивчають кожну деталь його поведінки в Україні після останньої революції, так само як і справи його сина Гантера.

Це створює ризик, що Зеленського знову втягнуть у непростий світ американської політики. І це може статися якраз тоді, коли його увага зосереджена на внутрішніх пріоритетах, таких як війна з Росією й проведення важливої земельної реформи. Американська політика може також зірвати порядок денний українського генпрокурора. Шанси Зеленського триматися подалі від американської політичної сутички здаються невеликими. Навіть Мітт Ромні, який став єдиним з республіканських сенаторів, хто проголосував за звинувачення проти Трампа, у п’ятницю підтримав розслідування проти української компанії, на яку працював Гантер Байден.

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!