В тимчасово окупованому Криму наприкінці 2021 року завершилася вже 14 незаконна призовна кампанія: кількість призваних до лав армії держави-окупанта РФ кримчан досягла 34 тис. осіб

Про це повідомляє у Фейсбуці прокуратура Автономної Республіки Крим і м.Севастополя, передає Укрінформ.

"Наприкінці минулого року в окупованому Криму завершилась 14 незаконна призовна кампанія. Починаючи з 2015 року, окупанти призвали близько 34 тисяч кримчан до Збройних сил РФ", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що українська прокуратура здійснює системну роботу з притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які причетні до проведення незаконних призовних кампаній на території окупованого півострова.

Вказані дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя повідомлено про підозри у вчиненні воєнного злочину 10 "військовим комісарам".

Заочно судитимуть двох військових комісарів за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі.

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!